Sześć godzin w Brisbane

Brisbane: kochać czy nie kochać?

Stolica stanu Queensland (QLD), położona niemalże idealnie na środku, między Cairns na północy a Sydney na południu. Czytając opinię Polonii na jakże obszernych facebookowych dyskusjach można wyjść z założenia, że Brisbane można albo lubić albo nie. Z jednej strony opinie jakże motywujące do dodania stolicy QLD na mapie "miejsc do zobaczenia", z drugiej brzydki obraz niczego więcej jak szarych wysokich budynków, który odbiera nam całą magię wyobrażeń o gorących nadoceanicznych miastach Australii. Jakie Brisbane jest naprawdę? 
//
The capital of Queensland (QLD), almost perfectly located in the middle, between Cairns in the north and Sydney in the south. Reading the opinion of the Polish community in facebook discussions, one can assume that Brisbane can be either liked or disliked. On the one hand, there are the opinions motivating us to add the capital QLD to the map of "places to go" and on the other hand, the ugly image of nothing more than gray skyscrapers, which takes away all the magic of imagination about the hot seaside cities of Australia. What's Brisbane really like?  

miasto Brisbane, oświetlony budynek nocą

Pierwsze wrażenie 

Moje pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Oczywiście, że ten kto w Australii szuka jedynie zbliżenia się do natury i oddalenia od cywilizacji jak tylko możliwe, powinien raczej wybrać outback i trzymać się z daleka od wybrzeża. Ja jednak poczułam tutaj energię! I mimo, że na post o Sydney przyjdzie czas to mogę zdecydowanie stwierdzić, że Brisbane podoba mi się bardziej aniżeli miasto opery.
//
My first impression was very positive. Of course, if you're just looking to get as close to nature and as far from civilization as possible in Australia, you should rather choose outback and stay away from the coast. But I felt the energy here! And although the time will come to post about Sydney, I can definitely say that I like Brisbane more than the city of the opera.

Napis Brisbane na tle wieżowców, wysokie budynki, rzeka, park, South Bank

Brisbane Sauth Bank, budynki, rzeka, wieżowce, ludzie, człowiek na rowerze

Brisbane South Bank, drzewa, palmy, park, las deszczowy, tropiki

Brisbane South Bank, park, ludzie, budybki, wieżowce, deptak

Brisbane South Bank, ludzie, budynek, świątynia, styl azjatycki, park

Brisbane Eye, diabelskie oko, rozrywka, atrakcje, ludzie

Brisbane, panorama, rzeka, budynki, wieżowce, park, South Bank, światła nocą

Przyjemne kilka godzin

Bardzo, ale to bardzo żałuję, że Brisbane odwiedziłam tylko szybkim przejazdem zostając tam jedynie kilka godzin. Niestety zrobiłam to z uwagi na Stephane'a, który w dużych miastach czuje się po prostu źle i tylko czeka aż się z nich wydostanie. Na pewno chciałabym odkryć o wiele więcej miejsc. Wieczorny spacer po South Bank Area, w parku ze światłami ujął moje serce. Na pożegnanie postanowiliśmy wypić drinka w jednym z barów znajdujących się na dachu - Sixteen Antlers.
//
I regret very very much that I visited Brisbane only by a quick drive, staying there only a few hours. Unfortunately, I did it because of Stephane, who feels bad in big cities and is just waiting to get out of them. I'd like to discover more places there. An evening walk in the South Bank Area, in the park with the lights, stole my heart. As a farewell we decided to have a drink in one of the rooftop bars - Sixteen Antlers

Brisbane , deptak, drzewa, światła, noc, pasy dla pieszych

Brisbane, noc, wieżowce, światła, latarnie, park, spacer

Brisbane, centrum, zakupy, kawiarnia, restauracja, jedzenie, budynek

Brisbane most, wieżowce, budybki, rzeka, widok, światła, noc

Brisbane, bar, rooftop bar, Sixteen Antlers, dzieczyna, drink, zabawa, światła, noc, atrakcje, rozrywka

Brisbane, Sixteen Antlers, bar, drinki, wieżowce, budynki, noc, światła, zabawa, impreza

Komentarze

Popularne posty