Jak wyjechać do Australii? Work and holiday wiza dla Polaków - formularz 1440

Dzięki zapytaniom młodych odważnych, którzy w tym roku będą starali się dostać wizę do Australii dowiedziałam się o istotnej zmianie jaką wprowadzili w tym roku.
Nie zauważyłam jej w poprzednim formularzu, który znajduje się tutaj: KLIK  ponieważ pobrałam już zaktualizowany i to umknęło mojej uwadze. Mój błąd!

W tym roku rozdzielona została sekcja "payments". Wstawiam więc formularz 1440, który różni się tylko pierwszą stroną (sekcje B, C i D były w formularzu 1208) i tym, że w ogóle istnieje, od tego co było w zeszłym roku.

Płatność pobierana jest automatycznie przez ambasadę w Berlinie. Ważne jest, aby sprawdzić czy wasze limity na KARCIE są wystarczająco duże i czy wasz bank nie blokuje w jakiś sposób transakcji międzynarodowych. 
Z powodu błędu konsultanta w moim banku, ambasada nie mogła pobrać opłaty. W takim wypadku dostaniecie maila, że mają z tym problem i ja dostałam 3 dni na uregulowanie tego problemu. Wysłałam więc faxem upoważnienie innej karty (specjalny formularz - na końcu postu) której nie byłam jej właścicielką, a wiedziałam, że pieniądze przejdą i dostałam informację zwrotną, że opłata została pobrana (w mailu pojawił się 'receipt number').

Nie stresujcie się, że przez kilka ładnych dni nic nie zostanie pobrane. Ja dostałam najpierw wizę, a później dopiero pobrali za nią opłatę. Zależy to oczywiście od banku.

Miejcie na uwadze, że wszelkie informacje musicie aktualnie śledzić na oficjalnych stronach ambasad etc. Ja starałam się o wizę w roku 2017 i niektóre informacje mogą być nieaktualne lub zmienione. 😉


form 1440
form 1440

form 1440


FORMULARZ PRZY ZMIANIE/AUTORYZACJI INNEJ KARTY NIŻ TEJ KTÓRĄ PODALIŚMY WE WNIOSKU:


credit card authorizationKomentarze

Popularne posty